Fikk vondt i lysken under Oslo Maraton 2016, viste seg å være kreft.
Rajah Sivaperuman har løpt Oslo Maraton hele 12 ganger. Under løpet i 2016 fikk han vondt i lysken under løpet, men fullførte allikevel. Dette viste seg å være lymfekreft! Rajah har brukt trening som motivasjon og har vært aktiv under hele behandlingsløpet.
Etter seks runder med cellegift er han nå ute av sykdommen. Rajah stilte til start under Oslo Maraton i 2017, året etter han fikk kreftdiagnosen.
Aktive i Viken
Rajah ønsker å belyse viktigheten av fysisk aktivitet for å forebygge psykiske og fysiske plager. Han har derfor startet gruppen «Aktive i Viken» under Norsk Tamilsk Helse Organisasjon som er et treningstilbud for personer med minoritetsbakgrunn.
Rajah stiller til startstreken under årets BMW Oslo Maraton 2023 sammen med en stor gjeng fra «Aktive i Viken».
Takk for at du vil dele din historie Rajah, vi heier på deg!
